Laimėtas projektas „Vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve“ sėkmingam įgyvendinimui

Socialinių projektų institutas kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru bei Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru laimėjo finansavimą projekto „Vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve“ įgyvendinimui. Projekto tikslas – sukurti specializuotą programą, skirtą ugdyti darbuotojų vidinę darną ir parengti vidinės darnos ambasadorius, tęsiančius projekto veiklas, finansavimui pasibaigus; sukurti universalų darbuotojų vidinės darnos ugdymo modelį ir jį įgyvendinti. Mokslininkai pažymi, kad asmens atsparumas stresui yra siejamas su jo vidine darna. Šiuo projektu siekiama sukurti tokį vidinės darnos tobulinimo modelį, kuris įgalintų darbuotojus vystyti savo gebėjimus išlikti vidinėje darnoje situacijose, sukeltose vidinių ar išorinių streso veiksnių. Modelis paremtas specializuota 32 val. trukmės mokymo programa, derinančia akivaizdinius seminarus ir nuotolinį mokymąsi. Projekto veiklos bus organizuojamos taip, kad mokymų dalyviai ne tik patys pagerins savo vidinę darną, įgis įgūdžių, bet ir taps vidinės darnos tobulinimo ambasadoriais (skleis patirtį savo kolektyvuose). Rengiant mokymo(si) programą bus naudojamos moksliniais tyrimais pagrįstos metodikos: Donna EDEN (edenenergymedicine.com/) metodas, joga, HeartMath instituto (www.heartmath.org) metodikos, dėmesingas įsisąmoninimas, koučingas (pasitikėjimas savimi).

Programa ir modelis unikalūs tuo, kad jais siekiama ne tik pagerinti dalyvių psichoemocinę būklę, bet ir pažadinti dalyvių suvokimą, kad už savo gerovę didele dalimi esame atsakingi patys ir suteikti pakankamai pasitikėjimo savimi ta atsakomybe dalintis tarpusavy darbo kolektyvuose.

 

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.