Kauno pedagogų kvalifikacijos centre balandžio 25 d. atidaryta dailininko ir pedagogo Gvido Latako tapybos darbų paroda „Dar laimingi“.

Gvidas Latakas 1995 m. Telšių aukštesnijoje taikomosios dailės mokykloje įgijo juvelyro specialybę, baigė tapybos bakalauro ir magistro sutudijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 1997 metų, dirba tapybos, emalio, medalio meno srityse.

Gvidas Latakas – pakerėtas dviejų mūzų – vaizduojamojo meno ir poezijos. Jo eilėraščiai publikuoti spaudoje, savaitraščiuose „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, įvairiuose almanachuose.

2005 m. I-oje tarptautinėje emalio bienalėje Vilniuje dailininkas pelnė Vilniaus miesto savivaldybės sidabro medalį ir padėką, o 2009 m. už poezijos rinkinį ,,Kol išsiris varniukai“ poetui skirta Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės literatūrinė premija. Šiais metais išleistas naujas Gvido Latako eilėraščių rinkinys „Nekalendoriniai šventieji“.

Parodos atidaryme dalyvavo ir dailininką sveikino poetas Robertas Keturakis, dailininkė Rita Grigauskienė, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno Branduma“ nariai, dailininko mokiniai.

„Man patinka susigulėjusios tradicijos ir senos temos mene. Maniškiai eilėraščiai ir paveikslai kalba ne apie šiandienos „aktualijas“, todėl jie menkai atitinka laiko dvasią. Jei daugumos brolių sesių menininkų pastangos nukreiptos į naujumą, šviežumą ir progresą, tai maniškis vektorius rodo kitą kryptį – į ten, kas buvo seniai, kadaise. Tikiu senų vertybių restauracija, o knygos ir paveikslai tėra šių vertybių liudijimai, nuorodos, priminimai. Mano paveikslai ir eilėraščiai tėra mažos istorijos su mažais istorijų veikėjais, jų džiaugsmais ir darbais ar tiesiog budėjimais, kai mes miegame“, - sakė dailininkas.

Per 15 pedagoginio darbo metų dailininkas sėkmingai veda vaikus ir jaunuolius kūrybos keliu. Dailės paslapčių jaunimą ir suaugusius moko Kauno tautinės kultūros centre.

Menininkas įsitikinęs, kad pats nekurdamas, o tik dirbdamas pedagoginį darbą negalėtų atskleisti mokiniams tiek daug meno paslapčių.

Renginio metu giežė Kauno 1-osios muzikos mokyklos absolventė, jaunoji smuikininkė Eglė Ramučkytė (mokytoja Loreta Krivaitienė).

Gvido Latako tapybos darbų paroda „Dar laimingi“ Kauno pedagogų kvalifikacijos centre veiks iki gegužės 31 d. Parodą galima aplankyti darbo dienomis 8 - 17 val. Maloniai kviečiame.


Nuotraukos

SAM_1

SAM_2

SAM_3

SAM_4

SAM_5

SAM_6

Additional information