Pavasarį Kauno Juozo Grušo meno vidurinėje mokykloje būna pats karštymetis. Ne, nebūna ten šiltnamio efekto ir kitų pasaulinio atšilimo ženklų – tiesiog dailinio ugdymo dešimtosios klasės, dailinio ugdymo skyriaus moksleiviai ir „čiurlioniukai“ baigia kurti bei pristato bendruomenei ir platesniam žiūrovų ratui savo dešimties dailinio ugdymo(si) metų rezultatą – baigiamąjį dailės darbą. Tai vyksta kasmet nuo 1996 m. Visada tai būna džiugi ir jaunatviška šventė, vainikuojanti projekto „Dovana mokyklai“ pabaigtuves. Šiemetinė (2011 m.) dešimtokų dailės darbų gynimo šventė šurmuliavo Kauno lėlių teatre. Po tokios savotiškos repeticijos gegužės mėn. buvo pristatyta paroda Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, su kuriuo mokyklą seniai sieja bendradarbiavimo ryšiai.

Mokinių deklamuojamos eilės, smuiko melodija, jaudulio ir susikaupimo pilni jaunųjų kūrėjų prisistatymai labiau išryškino kūrybinius sumanymus, atskleidė turtingą moksleivių vidaus pasaulį ir kūrybinius siekius. Vidiniu subtilumu dar labiau ėmė švytėti stiklo trapumas, keramikos monumentalumas, grafikos linijų žaismas, tapybos, odos ar tekstilės darbų spalvos ir motyvai. Miesto ritmika, netikėti koliažai, kaukių paslaptis, marionečių potekstė, sąlygiškas linijų ir potėpių žaismas, taikomųjų darbų įvairovė – visa tai reikia pamatyti, kad įsitikintum, kokio kūrybiško esama jaunimo – darbus pristatė kone 40 kūrėjų. Žinoma, visur reikėjo ir patyrusių pedagogų gebėjimo bendradarbiauti bei perteikti žinias, ugdyti įgūdžius. Vyta Sakalauskienė, Sima Venskūnienė ir Ričardas Venskūnas padėjo moksleiviams pažinti tapybos pasaulį, tekstilės meno mokė Ingrida Raguckienė, Rasa Ratkevičienė ir Aldona Markvaldienė, keramikos – Audronė Greta Miliauskienė bei Jūratė Gudžiuvienė, beje, pastaroji – dar ir stiklo technologijų mokytoja. Odos technologijų mokytoja Meilė Kalinienė padėjo pažinti šios medžiagos galimybes. Guodė, skatino, džiaugėsi sėkmėmis klasių auklėtojos Regina Vilkelienė ir Jadzė Jablonauskienė. Į parodos atidarymą atvyko ir darbais labai domėjosi garbingi svečiai: Kauno vicemeras Povilas Mačiulis, Kauno miesto Tarybos nariai Gediminas Budnikas, Irena Matijošaitienė, Antanina Medviedevienė, Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kučiauskienė, Kauno PKC direktorė Rasa Bortkevičienė bei KPKC metodininkai Aurelija Makūnienė ir Alvydas Bakutis. Pedagogų kvalifikacijos centras nebe pirmą kartą tampa sėkminga moksleivių ir jų pedagogų kūrybinio starto aikštele. Taigi džiaugtis sėkme tikrai buvo kam. O pasak Juozo Grušo, džiaugsmas dvigubai didesnis, kai juo pasidalini...

Mokyklos direktorė Nijolė Šimienė pasidžiaugė, kad mokiniams yra atverta puiki galimybė ugdyti kūrybinius polinkius dailinio ugdymo klasėse bei dailiniame mokyklos skyriuje, kuris veikia nuo 2005 m. Dideles studijų ir kūrybos galimybes paliudijo į renginį atvykę buvę mokiniai, dabartiniai Vilniaus dailės akademijos absolventai. Viena iš jų Eglė Sakalaitė šiltai atsiliepė apie mokytojus ir mokyklą, dėkojo už puikias žinias ir įdiegtą meilę menui. Tą pačią dieną ji apsigynė tekstilės bakalauro darbą.

Linkime ir tikime, gražaus renginio įkvėpti, – moksleiviškais metais uždegtas kūrybos ir bendradarbiavimo žibintas neužges.

Parodą galima aplankyti iki liepos 2 d. kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 17 val. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Vytauto pr. 44.

Salomėja Mikutaitė, Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos literatūros mokytoja

{ppgallery}nuotraukos/parodos/2011-05-24{/ppgallery}

Additional information