2012 m. balandžio mėnesį Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44) veikia VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokinių Daivos Matusevičiūtės, Ritos Jonelytės, Gintarės Lesmanavičiūtės, Pauliaus Jurjono, Karolinos Girčytės, Auros Grabauskaitės, Godos Bendžiūtės, vadovaujamų dailės ir dizaino mokytojos Ramutės Paulikaitės, darbų paroda „Teksto interpretacija spalvomis".

Dailės ir dizaino mokytoja R. Paulikaitė pati klausia ir pati atsako:

Kur nueitum, jei viską suprastum?

Ką girdėtum, kur garso nėra?

Kuo tikėtum, kai viltį prarastum?

Ką regėtum, kur vaizdo nėra?.."

„Mano draugė – tapyba?.. Tikriausiai šis retorinis klausimas ir atsakymas gali būti tik vienas iš raktų atveriant Kauno pedagogų kvalifikacijos centro 203 kabineto duris.

Kelias, kuriuo einu aš ir vedu mokinius, nėra bespalvis... O tam, kad pažintum spalvas ir jų atspalvius, sąsajas, ryšius nuo tapybos (ji kalba pati) iki žodžio, poezijos, literatūros ir kitų meno šakų, reikalingas ne tik pažintinis, ugdomasis, lavinamasis, bet ir kūrybinis procesas. Būtent pastarasis ir išprovokavo mokinių susidomėjimą tapybos technikomis ir priemonėmis bei jų pasirinkimu ir panaudojimu dailės pamokose.

Tapyba guašu – tik viena iš technikų, kuri atviros pamokos metu subrandino kūrybinius, praktinius individualius mokinių išraiškos vaisius, tapusius parodoje eksponuojamais paveikslėliais – iliustracijomis.

Lietuvoje – nemažai dailininkų, kurie ne tik piešė, tapė, bet ir rašė (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Ach ir kt.). M.K.Čiurlionis – iškiliausia Lietuvos meno figūra: buvo ne tik kompozitorius, bet ir dailininkas, fotografas, gebantis parašyti ir nutapyti kūrinį viena ir ta pačia tema bei pavadinimu („Jūra", „Jūros sonata"). Šios parodos tikslas – priminti apie Lietuvoje kūrusius bei kuriančius menininkus, kurie specializuojasi ne vien tik vaidzuojamojoje dailėje, bet ir kitose meno šakose bei jas tarpusavyje susieja.

Siekiant spalvomis perteikti mintį, reikalingos mokinių bendrosios žinios ir gebėjimai. Nutapyti abstraktūs, realistiniai, stilizuoti peizažai ir kompozicijos, kuriose persipina šiltų ir šaltų spalvų kontrastai, kalba ir skamba, primindami stebėtojui-žiūrovui-vertintojui dvasingumą, emocijų, jausmų ir metų laikų kaitą."

Paroda balandžio mėnesį veikia Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44) , 203 auditorijoje 8. 00 – 17.00 val.

Kviečiame aplankyti.


Nuotraukos

DSC_0011a

DSC_0013a

DSC_0014a

DSC_0018a

Additional information