2012 m. balandžio 2 – 30 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto per. 44) veikia VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokinių, profesijos mokytojų (R.Urbelienės, V.Marozienės, L.Kalaušienės, N.J.Keliauskienės, R.Tadaravičienės, V.Arūnienės, I.Blėdienės, L.Jermalienės, J.Balčiūnienės) ir Tekstilės skyriaus vedėjos V.Godvaišienės darbų paroda „Taktilinių knygų paroda“.
Taktilinė knyga – rankomis pagaminta reljefiškai iliustruota knyga sutrikusio regėjimo vaikams.

         VšĮ  Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinis rengimo centro tekstilės skyriaus mokiniai ir mokytojai pagamino 13 taktilinių knygelių, skirtų silpnaregiams ir akliems vaikams.

         Europos Sąjungoje regėjimo negalią turintiems žmonėms prieinamu formatu yra išleidžiama tik apie 5% pasaulio kūrinių. Prieš kelias savaites Europos Parlamente Strasbūre priimta rezoliucija dėl aklųjų ir silpnaregių galimybės skaityti knygas, kurioje užsibrėžiama išleisti knygų padidintu šriftu. Tačiau mažiesiems neregiams, kurie dar nemoka skaityti, visiškai nėra knygų.
          Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro darbuotojai paprašė mūsų Centro tekstilės skyriaus vedėjos Valerijos Godvaišienės pagaminti taktilinių knygelių pradinukams. Į taktilinių knygelių gaminimą su entuziazmu įsitraukė visa tekstilės skyriaus bendruomenė.
          Taktilinių knygelių Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre nėra, todėl gaminome knygeles, neturėdami jokio pavyzdžio. Iš pradžių buvo surinkta informacinė medžiaga, reikalinga knygelių gaminimui. Reikalavimai knygelėms - specifiniai: formatas, lapų kiekis, herojų pateikimas, faktūros ir kt. Jos buvo gaminamos bendraujant ir bendradarbiaujant, dalijantis patirtimi, patarimais, medžiagomis.
         Knygeles gamino tekstilės skyriaus vedėja Valerija Godvaišienė, profesijos mokytojos metodininkės – Vidmantė Arūnienė, Vida Marozienė, Rūta Urbelienė, vyr. profesijos mokytojos – Nijolė Keliauskienė, Rima Tadaravičienė, profesijos mokytojos – Inesa Blėdienė, Loreta Jermalienė. Mokiniai taip pat noriai ir geranoriškai prisidėjo prie šių knygelių gaminimo.

         Knygelės buvo gaminamos su meile, todėl išėjo labai gražios, įvairios, mielos ir šiltos, spalvingos bei nematytos. Jos taip pat didaktiškos – supažindina su naminiais gyvuliais, pievų gyventojais, Afrikos gyvūnais, pasakomis, mįslėmis. Knygelės bus dovanojamos Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro vaikams.
         Taktilinių knygelių gaminimas galėtų sudominti technologijų mokytojus ir mokinius. Tai labai kūrybiškas darbas, susipažįstama su įvairiomis medžiagomis, faktūromis, technikomis. O svarbiausia, kad tokių knygelių labai reikia, todėl šis darbas yra tikrai prasmingas.
Profesijos mokytoja metodininkė Rūta Urbelienė

Paroda veikia 2012 m. kovo 1 d. – 30 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44).
Kviečiame aplankyti.


Nuotraukos

1

2

3

4

5

6

7

8

Additional information