Mezgimo ir nėrimo tradicijos jau nuo senų senovės žinomos Lietuvoje. Tai - neatsiejama moterų kasdienybės ir socialinio gyvenimo dalis. Mezgimas ir nėrimas dėl technikos paprastumo išliko nepakitęs iki mūsų dienų, taip suteikdamas žmogui savo šaknų, ryšio su praeitimi pojūtį, ko labai pasigendame šiandien.

Kauno ikimokyklinių įstaigų dailės ugdytojų draugijos narės, pratęsdamos tradicijas, jau antrą kartą surengia megztų, nertų metodinių priemonių parodą. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre eksponuojami Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų originalūs, individualūs darbai. Juose atsiskleidžia kūrėjų jausmai, nuotaikos. Rankomis megzta, nerta metodinė priemonė - tai unikalus kūrinys, turintis savo braižą, sukaupęs visą teigiamą kūrėjo energiją, mintis, ji dvelkia rankų šiluma, meile, suteikia jaukumo vaikų ugdomajai aplinkai. Šios priemonės skiriamos vaiko smulkiajai motorikai ir pojūčiams lavinti, skatinti pastabumą, mąstymą.

Mezgimas, nėrimas - puiki proga pedagogui ramiai, pačiam su savimi, su savo mintimis, realizuoti ir įgyvendinti kūrybines idėjas, išgyventi savotišką meditaciją.

Parodą galima aplankyti iki balandžio 30 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr., 44), 3 aukšte, 314 auditorijoje.

Žavių Jums parodos akimirkų!

Dainora Čižinauskienė,

Kauno lopšelio-darželio „Pagrandukas“ pedagogė,

Kauno ikimokyklinių įstaigų dailės ugdytojų draugijos pirmininkė.

Nuotraukos

grybas1

P1140790

P3090979

Additional information