Kauno pedagogų kvalifikacijos centre kovo 20 d. atidaryta dailininko juvelyro Jono Nariūno jubiliejinė metalo plastikos paroda „Sparnas“.

Parodos atidarymo ir jubiliejaus proga menininką sveikino Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės pavaduotoja Aurelija Makūnienė, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro technologijų sektoriaus vedėja Regina Jakubauskienė, dailininkė Simona Juškevičiūtė, architektas Jonas Lukšė, Tarptautinės poetų ir publicistų asociacijos narys, poetas Aleksandr Derkač bei didelis dailininko draugų ir gerbėjų būrys. Menininko kūrybą pristatė dailininkas Antanas Andziulis.

Choreografines kompozicijas susirinkusiems atliko Kauno choreografijos mokyklos jaunosios šokėjos, metalo tema improvizavo multiinstrumentalistas Vytautas Mockus.

Jonas Nariūnas gimė 1947 m. Marijampolėje. Mokėsi J. Jablonskio vidurinėje mokykloje. 1975 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą. Dažnai rengė savo kūrinių parodas Lietuvoje ir užsienyje. Pedagoginį darbą autorius dirbo Kauno Eigulių vidurinėje mokykloje, Kauno moksleivių techninės kūrybos centre, ruošė juvelyrus Kauno dailės mokykloje.

Menininkas atrado raktą į metalų ir brangakmenių tarpusavio suderinamumą, formų ir spalvų susiliejimą. Kuria abstrakčius juvelyrinius dirbinius ir akcentus rūbų kolekcijoms. Papuošalai konkretiems asmenims susilieja su jų pasaulėjauta, charakteriu, atveria kelią atsiskleisti naujoms konkretaus žmogaus galimybėms.

Tikrasis menininko pašaukimas atsiskleidė metalo plastikoje. Tai reta atlikimo technika. Darbams J. Nariūnas naudoja vario, žalvario, aliuminio, nerūdijančio plieno, titano, įvairių lydinių lakštus. Jie apdirbami kalinėjant, virinant, graviruojant, chemiškai paveikiant ir kt. Tokiu būdu išryškinama specifinė metalo spalva ir savybės. Platus darbų spalvinis spektras – nuo auksinio spindesio iki matinio paviršiaus. Reljefas plastiškas, iš plokštumos pereinantis į trimatę erdvę.

Autorius kuria metalo pasakas ir vizijas, sapnus ir miražus, kurių pradinis taškas konkretūs įvykiai ir istorijos faktai, žmogaus egzistencijos ir prasmės ieškojimas, meilė Dievui, Gamtai, Moteriai – motinai. Šių darbų negalima lyginti su įprasta, tik išoriškai patrauklia dekoratyvine metalo plastika. J. Nariūno darbuose estetinis grožis susilieja su gilia mintimi, gyvybine energija.

Menininkas teigia: „Nežinau absoliučios tiesos, bet esu nuolankus prieš savo nežinojimą ir tai yra mano garbė bei atpildas“.

Jono Nariūno metalo plastikos paroda „Sparnas“ Kauno pedagogų kvalifikacijos centre veiks iki balandžio 27 d. Parodą galima aplankyti darbo dienomis 8 - 17 val.

Parodos akimirkos :

DSC1DSC3DSC2DSC4DSC5DSC6DSC7DSC8

DCS9DCS10DCS11DCS12

Additional information