Aplankykite parodą „Atrask matematiką siuvinėjant kryželiu“

2012 m. vasario 10 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekoje – informaciniame centre atidaryta Kauno Simono Daukanto vidurinės mokyklos vyresniosios matematikos mokytojos Rūtos Zinkevičienės autorinė kūrybinių darbų paroda „Atrask matematiką siuvinėjant kryželiu“.

Kaip minėjo parodos atidarymo renginį vedusi Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ilona Teresienė, Centre nuolatos organizuojamos įvairios dailės ar mokytojų metodinių darbų parodos, bet šioji – bene pirmoji, kurioje eksponuojami darbai, atlikti siuvinėjimo technika. Taip jau sutapo, kad tokia vieša paroda yra pirmoji ir jos autorei.

Savo darbus pristačiusi R.Zinkevičienė padėjo susirinkusiems pedagogams įžvelgti matematiką iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, nieko bendra su šiuo mokslu neturinčiuose parodos eksponatuose. Juk siuvinėti paveikslai – tai stačiakampė koordinačių sistema (Dekarto plokštuma) su milijonu atidėtų taškų – kryželių. „Jei išdidintume kanvą, pamatytume, kad vienas kanvos langelis – kvadratas. Norint išsiuvinėti siūlu kryželį, reikia siūlą varstyti į priešingus kvadrato kampus, taip gaunamos kvadrato įstrižainės, kurios ir sudaro kryželį. Kryželio išsiuvinėjimą (langelio užpildymą siūlu), galime laikyti kvadrato plotu. Iš skirtingų spalvų kvadratėlių gaunamas vaizdas ar žmogaus figūra, o bet kokio vaizdo užpildymas kvadratais sukuria figūros plotą. Siuvinėjant erdvines figūras, plokštumoje reikia sufokusuoti, sumodeliuoti ir išgauti tokį vaizdą, kaip norimas objektas atrodytų trimatėje erdvėje. Labai svarbu išlaikyti veido bruožų simetriją, kuri matematikoje vadinama ašine simetrija,“ – teigė parodos autorė.

Su pirmąja paroda Rūtą pasveikino bei toliau tobulėti linkėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausia specialistė Regina Vasiliauskienė, Kauno Simono Daukanto vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laimutė Leonavičienė. Autorės kruopštumu ir kūrybingumu pasidžiaugė Kauno lopšelio – darželio „Vėrinėlis“ direktoriaus pavaduotoja Rūta Rugevičienė, vertingų patarimų davė tautodailininkė, etninės kultūros ir pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Eglė Dvarionaitė Vindašienė.

Paroda veiks iki 2012 m. kovo 8 d. nuo 8 iki 17 val. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parodos akimirkos


Additional information