„Ši konferencija skirta mums visiems, o ypač skaitantiems ir neskaitantiems vaikams, paaugliams, jaunimui, su tyliu raginimu nepamiršti knygų – jos skirtos ne lentynoms, jos yra gili išmintis, atmintis, mintis...“

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Irena Kašienė

Konferencija ,,Prasmingo skaitymo kelių beieškant“, skirta 2016-iesiems Bibliotekų metams, vyko Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje 2016 gegužės 12 dieną. Ją organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija. Šios konferencijos tikslas – sudaryti sąlygas mokinių saviraiškai, skatinti mokinius skaityti, ugdyti skaitymo kultūrą, kultūrinio bendravimo įgūdžius, skleisti gerąją patirtį.

Džiaugėmės sulaukę svečių, mylinčių knygas. Konferencijos organizatorius ir dalyvius (gausų būrį Kauno miesto mokyklų mokinių ir lietuvių kalbos mokytojų, bibliotekininkų) pasveikino Kauno m. savivaldybės tarybos nariai Andrius Kupčinskas ir Gediminas Budnikas, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė : ji visiems mokiniams įteikė specialius ,,Šviesos leidyklos“ įsteigtus prizus – knygas. Gimnazijos bibliotekai dovaną – knygų ,,kalną“ – sveikindama įteikė Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rasa Šukevičienė. Dalyviams apdovanojimus įsteigė ir „Vilko“ kartodromas bei DNB bankas.

Gimnazijos mokiniai ir mokytojai paruošė trumpą sveikinimo koncertą, parengė knygų ir rašinių parodas. Šventiškai pasipuošusioje gimnazijoje Lietuvos Edukologijos universiteto lietuvių kalbos didaktikos lektorė, literatūros didaktikos ir skaitymo strategijų kursų dėstytoja Nijolė Toleikytė skaitė pranešimą „Kaip tapti geru skaitytoju?“. Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto mokslo administratorė, akademinė padėjėja Giedrė Drėgvaitė kalbėjo įdomia tema „Griaunančios“ technologijos: knygos ir jų skaitmenizacija“. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bibliotekininkės Alė Spiridonovienė, Regina Grabliauskienė ir 3-osios klasės mokinys Remigijus Jakštys pristatė gerąją mūsų gimnazijos bibliotekos patirtį – „Gyvąją biblioteką“.

Šypsenomis bei garsiais plojimais buvo sutiktas jauniausias kūrėjas, Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos 4a klasės mokinys Matas Stasytis, pristatęs savo kūrybos knygelę „Mano eilėraštukai“ ir pats išraiškingai keletą jų padeklamavęs. Mažasis poetas sulaukė audringų ovacijų – pilnutėlė salė sveikino Matą, linkėdama tolimesnės kūrybinės sėkmės.

Mūsų gimnazijos mokiniai ne tik skaito, bet ir gyvena knygose. „Iš knygos puslapių“ atėjo trečiokai gimnazistai, kuriuos subūrė režisierė, neformaliojo ugdymo vadovė Aušra Jankauskaitė. Jie inscenizavo programinių lietuvių literatūros kūrinių ištraukas sakydami, jog tai padeda ruoštis artėjančiam lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui.

Įdomių rašinių ir gražių nuotraukų apie skaitymą sulaukėme iš mūsų bendraminčių – Kauno mokyklų mokinių. ,,Skaitymas ,,veža“ teigė jie savo rašiniuose ir atsiųstose asmenukėse su knygomis. Mokiniai pasidalino savo mintimis iš rašinių. Visa tai sudėta konferencijos leidinyje ,,Prasmingo skaitymo kelių beieškant...“    

Daugybę knygų bei saldžiųjų prizų išsidalino „Saulės“, Jono Jablonskio, Aleksandro Puškino, Maironio universitetinės gimnazijų, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Stasio Lozoraičio ir Pilėnų pagrindinių mokyklų, Jurgio Dobkevičiaus bei Vinco Kudirkos progimnazijų atstovai.

Konferencijos vedantieji gimnazistai Gerda Naruševičiūtė ir Jorūnas Kaziela palinkėjo visiems svečiams, dalyviams ateityje praleisti daug gražaus, prasmingo laiko su knyga bei pakvietė visus pasivaišinti saldumynais. Šios konferencijos metu vyravo pakili nuotaika. O kaip gi kitaip – juk tai buvo ne tik konferencija, bet ir knygų gurmanų šventė.

Parengė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno neformaliojo ugdymo organizatorė Rita Kaučikienė


Additional information