2011 m. balandžio 15 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje vyko Kauno regiono metodinė – praktinė konferencija „Mokyklinis muziejus – tautinės, kultūrinės ir istorinės atminties išsaugojimo lobynas“, kurią organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno jaunųjų turistų centras, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Joje dalyvavo 27 Kauno mokyklų muziejų vadovai ir jaunieji muziejininkai. Į konferenciją buvo pakviesti Suvalkijos ir Dzūkijos regiono – Vilkaviškio, Marijampolės, Alytaus, Šakių, Jurbarko, Elektrėnų, Prienų, Šalčininkų rajonų mokyklų muziejų vadovai.

Muziejų vadovai pasidalino savo patirtimi organizuojant projektinę ir edukacinę veiklą muziejuose ir kitose edukacinėse aplinkose. Apie muziejinių programų ir projektų vykdymą kalbėjo: Danutė Gudelienė, Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinės mokyklos muziejaus vadovė, Margarita Baršauskienė, Jurbarko rajono Seredžiaus muziejaus vadovė, Viktoras Rimkus, Ramutė Rimkuvienė, VšĮ Kauno ,,Ąžuolo” katalikiškos vidurinės mokyklos muziejaus ,,Seklytėlė” vadovai. Mokinių kūrybiškumo ugdymo netradicinėse aplinkose patirtimi dalinosi Solveiga Laučienė, Kauno ,,Saulės” gimnazijos muziejaus vadovė.

Muziejų vadovai ir mokiniai apžiūrėjo vieni kitų muziejų veiklos aprašus bei pasidžiaugė savo ir kolegų kūrybiškumu bei iniciatyvumu. Plačiausiai savo veiklą mokymo įstaigoje vykdo VšĮ Kauno ,,Ąžuolo“ vidurinės mokyklos pradinių klasių muziejaus ,,Seklytėlė“, Kauno ,,Saulės“ gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Kauno ,,Šilo“ pradinės mokyklos muziejininkai. Geriausius aprašus pateikę muziejų vadovai buvo apdovanoti Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus, Kauno jaunųjų turistų centro, Lietuvos jaunimo turizmo centro padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Dalina Galskienė,

Kauno jaunųjų turistų centro metodininkė

{ppgallery}nuotraukos/konferencijos/2011-04-26{/ppgallery}


Additional information