Nežinia, kas Voltui Disnėjui vienąkart šovė į galvą (galbūt pasidarė nuobodu), tačiau šešiolikmetis nusprendė stoti į armiją. Vaikinas buvo per jaunas, todėl jo nepriėmė. Namo užsispyrėlis nevyko. Pradėjo dirbti greitosios pagalbos automobilio vairuotoju. Pasakojama, kad tuo metu sugalvojo daugybę animacinių filmų personažų. Galiausiai grįžo į Kanzasą ir įkūrė animacijos studiją. Deja (o gal laimei), norai buvo didesni už galimybes. Jaunas vyras prisamdė daugiau darbuotojų, nei galėjo mokėti algas. Įmonė bankrutavo.  „Smarkus ir skausmingas spyris į dantis iš pradžių tikrai neatrodo naudingas, bet po kiek laiko supranti, kad tai buvo didžiausia likimo dovana“, – kartą sakė Disnėjus. Ir jis buvo teisus. Netrukus po pirmosios animacijos studijos bankroto Holivude iškilo viena sėkmingiausių pasaulio kino kompanijų.

Tai istorija, kuri kaip leitmotyvas lydėjo visą lapkričio 27 dieną „Santaros“ gimnazijoje. Būtent šią dieną vyko tradicinė karjeros diena „Karjeros laiptai“, vėl, kaip ir kasmet, siūlanti galimybę išgirsti ne vieną sėkmės (beje, neretai per nesėkmę) istoriją, padedanti apmąstyti savą ateitį, kviečianti prisiliesti prie įvairių patirčių ir įvairių žmonių ar profesijų.

Pirma pamoka šią dieną buvo vedama ne mokytojų, o gimnazistų tėvelių, kurie mielai dalijosi savo patirtimi, profesinėmis paslaptimis, mokė prisistatyti būsimam darbdaviui ar išsirinkti sritį, kuri galbūt taps sėkmingos karjeros galimybe. Po tokio geros nuotaikos ir šilto bendravimo užtaiso gimnazistai turėjo galimybę aktų salėje susitikti su R. Dargiu, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentu, verslininku. Mintys apie pasaulio ateitį, išsakytos susitikime, mokiniams paliko įspūdį, sukėlė įvairių pamąstymų, kuriais jie vėliau dalijosi su bendraklasiais ir mokytojais. Taip pat su gimnazistais kalbėjosi ir buvusi „Santaros“ mokinė, Kauno technologijos universiteto doktorantė Meda Keleckaitė – Andrijauskienė. Na, o renginį vainikavo nuodugnaus ugdymo programos pristatymas. Šioje programoje dalyvauja išties nemažai mokinių, nes gilintis į pasirinktą sritį, domėtis ir rašyti tiriamąjį dabą patinka ne vienam.

Po renginio gimnazistai karjeros dieną pratęsė įvairiose įstaigose, gamyklose, kur iš arti pamatė, kas yra suaugusio dirbančio žmogaus kasdienybė. Vėliau mokiniai paatviravo, kad besilankydami įmonėse jie ne tik pamatė tai, kas juos patraukė, bet ir tai, kuo gyvenime galbūt nenorėtų užsiimti. Beje, kaip sakė vienas iš gimnazistų tėvelių, norint lipti į viršų reikia žinoti kryptį. Tos krypties paieškai ir skiriama ši tradicinė diena „Karjeros laiptai“.

Ačiū gimnazistų Tėveliams Linui Armonaičiui, Renatai Bekerytei, Aurimui Cikanavičiui, Julijai Kiršienei, Rozai Joffei – Luinienei, Jonui Marcinkui, Vytautui Petkui, Jūratei Pridotkienei, Eugenijai Valienei ir Jurgitai Vitkauskaitei – Urbonavičienei už mokiniams vestas pamokas.

Nuotraukų albumas:  https://photos.app.goo.gl/T3H4WqgoccQU0bHG2

Additional information