„MISIJA: ŽELMENĖLIS“

  Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno lopšelis – darželis „Želmenėlis“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų konferenciją „Misija: Želmenėlis“. Tai dedamoji Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus finansuojamo visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Misija: Želmenėlis“ dalis.

   Darželinukai iš Anykščių, Druskininkų, Kėdainių, Šiaulių susirinko į „Želmenėlio“ tiriamąją laboratoriją, kurioje mokėsi pažinti, tyrinėti bei stebėti. Vaikus pasitiko „pelės“ – mokytojos, kurios vedžiojo po „Pelių mokyklos“ užkulisius. Pedagogai ir vaikus atlydėję tėvai galėjo tik džiaugtis įstabiomis akimirkomis ir semtis idėjų iš organizatorių.

   Vaikams teko atlaikyti protmušį ekologine tematika, sudalyvauti pelių šokyje ir sukurti ekologišką gaublį iš augulų ir gyvūnų, sudedant daleles ten, kas kur gyvena. Vaikų spindinčios akys bylojo, kad veiklos jiems tikrai labai įdomios.

   Tiriamojoje laboratorijoje priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Kernagytė mokė vaikus eksperimentuoti su medūza, kuri buvo butelyje, taip sukuriant puikią imitaciją, kaip iš plastikinio maišelio, maistinių dažų ir butelio galima sukurti jūros iliuziją.

   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Stasė Čivienė sutelkė dalyvius stebėti, kaip išsiveržia ugnikalnis. Išsiveržus mišiniui iš butelio (bandymui panaudota miltai, actas, vanduo) vaikai suprato ugnikalnio veikimo principą ir Žėmės užterštumo pavojų.

   Konferencijos dalyviai stebėjo vabalus, kuriuos per mikroskopą jiems rodė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos vyresnioji biologijos mokytoja Jūratė Sabaitienė. Ji pamokė vaikus, kaip naudotis mikroskopu ir atpažinti užterštą vandenį. Mokytoja pardemonstravo vaikams, kiek daug bakterijų yra Kauno marių vandenyje.

   Kitoje erdvėje auklėtoja Kristina Romeikienė mokė piešti ant medžio kamieno ričių guašu ir su vaikais kūrė ekologinę tvorelę. Vaikų darbai eksponuojami lopšelyje – darželyje „Želmenėlis“.

   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gražina Hofšteterytė kartu su konferencijos dalyviais sukūrė atliekų skruzdėlyną. Vaikai iš plastilino lipdė skruzdes ir dėjo jas ant šakų, formuodami skruzdėlyną, kuriame skruzdėlėms nebuvo labai gera, nes ten buvo šiukšlių. Vaikiškos emocijos liejosi per kraštus: vaikai nuoširdžiai dirbo be išankstinio pasirengimo, o pedagogai stebėjo, neturėdami jokių edukacinių įpareigojimų.

   Lietuvos zoologijos sodo administracija suteikė visiems konferencijos dalyviams galimybę nemokamai pabūvoti sode, susipažinti su ten gyvenančiais gyvūnais. Esame dėkingi renginio rėmėjams: UAB Kvadratu.lt už balionus, leidyklai „Šviesa“ už knygeles dalyviams, UAB „Osama“ už sultis. Tikimės, kad svečiams patiko renginio idėja ir pats renginys.

   Šventės dalyvius linksmino „Želmenėlio“ „Rūtelės“ grupės vaikai pašokę modernų „flashmobą“. Konferencijos dalyvius pasveikino Dainavos seniūnijos seniūno pavaduotoja Asta Chanko, pasidžiaugusi organizatorių kūrybiškumu bei idėjų versme ir UAB „Osama“ projektų vadovė Asta Babianskienė, kuri padėkojo direktorei Linai Bagdanavičienei ir projektų vadovei Saulei Šerėnienei už projekto vyksmą, kupiną novacijos, kokios ji nesitikėjo išvysti. Sutarta su visais projekto dalyviais susitikti dar nesyk: draugauti, dalintis idėjomis, siekti bendrų veiklų. Konferencijos metu vyko vaikų eko-knygelių paroda: „Sveikas ir laimingas savo daržely 2015“.

                                           Lina Vorobjovienė,

Kauno lopšelio – darželio „Želmenėlis" muzikos pedagogė

 

Additional information