c.jpg„Gyvenimas lyg tapomas paveikslas“, – šis posakis puikiai apibūdina jauną dailininkę, perteikiančią savo jausmus bei mintis spalvomis ant balto lapo ar drobės. „Visi mano kūriniai tarsi mano vaikai. Kiekviename iš jų – dalelė mano širdies“, – sako dailininkė Ramutė Paulikaitė, kalbėdama apie eksponuojamus tapybos darbus „Dvylika“.

Ramutės polinkis į meną pasireiškė jau vaikystėje. Būdama penkiolikos Ramutė Paulikaitė įstojo į tuometinę Telšių aukštesniąją taikomosios dailės mokyklą, įgijo trikotažo meninio konstravimo ir modeliavimo specialybę. Vėliau Šiaulių universitete baigė dailės ir dizaino bakalauro studijas bei įgijo mokytojo kvalifikaciją.

Pirmąją savo darbų parodą jaunoji menininkė surengė 2000 m. gimtojo Skuodo viešojoje bibliotekoje. Būtent tada ji suprato, kad savo gyvenimo neįsivaizduoja be meno ir kūrybos.

Dešimt metų Kaune gyvenanti ir pedagoginį darbą dirbanti menininkė džiaugiasi galėdama puoselėti savo kūrybiškumą ir eksponuoti darbus parodose.

Dailininkės darbuose vyrauja ryškios spalvos, daug kontrastų. Šitaip ji perteikia savo nuotaiką, jausmus ir pasaulėžiūrą. Ji neslepia, kad dažnai pasiduoda spontaniškumui ir tapo tik tada, kai būna laiminga. Menininkei labiau prie širdies abstraktumas, kai jausmai ir idėjos slypi spalvose ir jų deriniuose. Tačiau neverta ieškoti slaptų simbolių ar kodų, kuriuos dailininkė „užrakino“ savo kūriniuose. Autorė kviečia kiekvieną iš mūsų tapti jos darbų bendraautoriais randant savo prasmes, reikšmes, jos patirtyse atpažįstant savo patirtis ir išgyvenimus...

Paroda Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, II aukšte, veiks iki gegužės 11 d. darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos.

Maloniai kviečiame aplankyti

Additional information