Ek, gera turėti jaukius namučius –    
Gali pasikviesti draugų į svečius.      
O jei nori, gali uždaryti duris            
Ir niekas pasauly tavęs netrukdys ....

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko paroda „Šeimos svajonių namas“.

Ar kada nors mąstėte, kaip turėtų atrodyti jūsų šeimos svajonių namas? Kauno vaikų darželio ,,Raudonkepuraitė” (toliau – darželio) pedagogės Danguolė Simanauskienė ir Gitana Balčiuvienė, Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos (toliau – progimanazijos) 2 klasės ir 3 b klasės mokiniai ir mokytojos Aurika Navickienė ir Janina Stasiūnaitienė paskatino ugdytinius, jų šeimas ilgais žiemos vakarais kurti ,,Šeimos svajonių namą”.

Grupėje ugdytiniai įgyvendino kilusias idėjas ,,namų” tematika. Kipro pasiūlymas kurti savo žemėlapį, kuriame žymimas rodyklėmis kelias nuo namų iki darželio, sudomino ugdytinius ir kiekvienas sukūrė savo žemėlapį, kuriame pažymėjo savo namus. Iš individualiai sukurtų vaikų žemėlapių sudėtas vienas didelis ,,Namų žemėlapis”. Kiekvienas namas sujungtas su keliu, vedančiu į draugų namus. Žemėlapis buvo papildytas patarlėmis apie kelią.

Antrieji namai – darželis. Ugdytiniai papasakojo, ką darželyje veikia. Jų mintys atsispindėjo nuotraukose, kurios buvo sukomponuotos ant didžiulio išskleisto skėčio. ,,Saulyčių” grupės ugdytiniai (4 – 5 metų) su tėvais atliko 11 kūrybinių darbų namuose. Darbuose atsiskleidė namų įvairovė.

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniams namai yra labai svarbūs. Ne visi mokiniai gyvena prabangiuose namuose. Kai kurių namai šildomi kūrenant krosnis malkomis, viename kambaryje gyvena keturiese. Vaikai – svajotojai. Piešiniuose jie pavaizdavo ir pilis, ir kompiuterizuotą aplinką, ir robotus. Svajonių namai – ryškių spalvų.

Anot mokytojos Aurikos Navickienės, vienas mokinys pasakojo: ,,Mes neturime daug vietos, mūsų daug, mes padedame vieni kitiems ir esame laimingi”. Vadinasi, namai yra labai svarbūs, kur ir kokie jie bebūtų. Namai – tai artimi žmonės, šiluma, supratimas, jaukumas.

Mokytoja Janina Stasiūnaitienė pasakojo, kad vaikai kalbėjo apie tai, jog šeima taupo pinigus savo namui pirkti, apie savo kiemą, kuriame būtų sūpynės, smėlio dėžė, kad galėtų turėti šuniuką, žaisti su juo.

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos 6 mokiniai atliko kūrybinius darbus, o 3 b klasės mokiniai bendrą kūrybinį darbą.

Darželio 4 - 5 metų ugdytiniai, jų tėvai, pedagogai ir progimnazijos 2 ir 3b klasės mokiniai ir mokytojos parodą ,, Šeimos svajonių namas” baigė švente ,,Namai namučiai”.   Buvo padeklamuotas žinomas R. Skučaitės eilėraštis ,,Visi ką nors turi“, pasakytos patarlės apie namus. Progimnazijos 3 b klasės mokiniai parodė lėlių spektaklį pasaką "Trobelytė". 2 klasės mokiniams antrieji namai – mokykla. Jie padainavo dainą ,,Mokykla". Šventės dalyviai žaidė lietuvių liaudies žaidimus: ,,Tėvas parvažiavo“, „Ant žilvičio kelmo“, „Augo sode serbentai“, „Turiu dvi, turiu tris, turiu visą geldą“, „Esu dailiai išmokyta“ .

Parodos ,,Šeimos svajonių namas” uždarymo šventėje atlikusiems kūrybinius darbus ugdytiniams, tėvams, mokiniams, darželio direktorė Diana Dūdėnienė įteikė padėkas. Irena Valentukonienė bibliotekininkė dovanojo visiems šventės dalyviams mįslių namelius.

Gera turėti namus, nes juose esame visą laiką laukiami. Kai būname kartu, pasakojame, kalbamės apie įvairius dalykus. Bendra parodos uždarymo šventė priminė patarlę ,,Mano namai – mano tvirtovė”. Kūrybiniai darbai suartino šeimas bendram siekiui. Visi kartu jautėsi laimingi.

Danguolė Simanauskienė,

Gitana Balčiuvienė,

Kauno vaikų darželis ,, Raudonkepuraitė”

  

 

Additional information