Šventinė parodos ,,Saulele, motinėle” uždarymo popietė

 

Šventinė parodos uždarymo popietė „Saulele, motinėle” pradėta Kristijono Donelaičio poemos žodžiais: ,,Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ….”  Parodoje buvo eksponuoti Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokinių ir Kauno vaikų darželio ,,Raudonkepuraitė” vaikų, tėvų  kūrybiniai darbai ,,Mano saulė”.

Saulė – šviesos, šilumos ir gyvybės davėja. Ji gimsta žiemą ir toliau „auga, bręsta“ visą metų ratą, kol vėl grįžta žiema. Žmonės nuo senų laikų sekė saulės kelią – pažymėdavo ir švęsdavo lygiadienius, saulėgrįžas. Mūsų senoliai sakė: ,,Dzienelė  pailgėj per ėriuko pėdelį“.

Tautosaka padėjo išryškinti Saulės kelią. Saulė buvo vadinama motinėle, ratų važnyčiotoja, balta avele. Ji vaizduota kaip mergelė ar moteris, avinti sidabro kurpaitėmis, pasipuošusi raudonų paparčio žiedų vainiku. Saulė laikyta gyvybės teikėja, Mėnulio žmona ar seserimi. Sakmėje ,,Saulė ir Mėnulis” šiedu yra gyvenę viename namelyje. Po kurio laiko susipykę ir norėję skirtis… Kas išsprendė Saulės ir Mėnulio ginčą,  improvizavo Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos 1 – 2b klasių mokiniai.

Į dangaus kūnus žmonės kreipdavosi itin pagarbiai ir su meile. Taip ir mokiniai, paprašyti darželinukų, kreipėsi į Saulę perskaitydami stilizuotus spindulius – žodžius: Aušrelė, Saulė, Saulelė, Saulytė, Saulužėlė, Saulutė, Seselė, Dukra, Dukrelė, Dukružėlė, Močiutė, Močia, Motinutė, Karalienė, Rožė, Žmona.

Saulė yra gėrio idealas, piemenų globėja, šildytoja. Mokiniai ją kvietė daina ,,Saulule motinėle”.  Šventės dalyviai bandė įminti mįsles, dainavo lietuvių liaudies dainą: ,,Labryt labryt”, žaidė ratelį ,,Skrido žvirblis per ulyčią”, skambėjo instrumentinė muzika. Mažųjų ugdytinių, mokinių, tėvų, pedagogų, vadovų  nuotaikos buvo pakylėtos.

Kauno vaikų darželio ,,Raudonkepuraitė” direktorė Diana Dūdėnienė parodos ,,Mano saulė” dalyviams įteikė padėkas.

Vaikų, tėvų  kūrybinius darbus išeksponavo Kauno vaikų darželio ,,Raudonkepuraitė” ,,Saulyčių” grupės pedagogės Danguolė Simanauskienė ir Gitana Balčiuvienė, 1 – 2b klasės mokinių darbus pateikė Kauno V. Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytojos Aurika Navickienė ir Janina Stasiūnaitienė.

Parodos organizatorės metodininkė Zita Verbickienė ir bibliotekininkė Irena Valentukonienė  ugdytiniams padovanojo su saulės ženklais paveikslėlius, kurių kitoje pusėje buvo užmintos mįslės apie gamtos reiškinius.

Paroda ,,Saulele, motinėle” Kauno pedagogų kvalifikacijos centre veikė nuo sausio 2 d. iki  sausio 28 d. Joje eksponuoti 29 vaikų, tėvų, mokinių kūrybiniai darbai.

copy of p1030348

copy of p1280359

copy of p1280368

copy of p1280395

copy of p1280398

copy of p1280403

copy of p1280418

copy of p1280431

Additional information