20200805 185904Jau penkti metai Kauno pedagogų kvalifikacijos centras (Centras) iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, dalyvis.

Rugpjūčio 5 d. Centro bibliotekoje vyko šios iniciatyvos renginys poezijos valandėlė „Kelionė eilėraščio taku“. Nors veidus dengė apasauginės kaukės, bet vaikų akys švytėjo nerūpestingumu. Atėjusiuosius pasitiko pedagogė, poetė, žurnalistė, 58 knygelių, virš 600 dainų ir dainelių vaikams autorė, Anzelmo Matučio premijos laureatė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Zenė Sadauskaitė. Poetė papasakojo kaip ji kuria eilėraščius, padrąsino, jog kiekvienas mes galime pabandyti: nesunku kurti, tik reikia „objekto“ ir fantazuoti, fantazuoti...

Ji teigė, kad rašo visur – ir važiuodama autobusu ant bilieto, ant pačių mažiausių popieriaus skiautelių. Su didžiausiu susidomėjimu mokiniai klausėsi apie autorės pasiektus literatūrinius ir leidybinius rekordus: knygą „Tūkstančio šviesoforų šalyje“, kurią iliustravo net 181 iliustratorius; ilgiausią Lietuvoje rankraštį (114 m 65 cm). „O ši knyga gimė, kai susižavėjau aukso ir sidabro spalvų kartoniniu popieriumi, ant kurio pakuojama lašiša, todėl, gavusi šio spindinčio kartono, mintį sukurti eilėraščių knygą tuoj pat įgyvendinau. Tai storiausia rankraštinė knyga (1 m 3 cm)“ – pasakojo Z. Sadauskaitė, čia pat išskleisdama blizgantį „dainų sijoną“, į kurį surašyta virš 500 dainelių.

Liejosi pačios poetės skaitomi eilėraščiai. Klausėmės dainelių įrašų. Vaikai deklamavo Z. Sadauskaitės eilėraščius, tuo labai nudžiugindami poetę – juk kiekvienam kūrėjui malonu, kad jo eilės skaitomos! O ir klausimų sulaukė: kada pradėjote rašyti eilėraščius, kuriais metais išleidote pirmą knygelę, kiek laiko užtruko ir kiek posmelių sudėjote į 1 m 3 cm knygą?...

Susitikimo valandėlė pralėkė nepastebimai. Dalyviai dėkojo poetei už nuoširdų bendravimą, padovanotas knygeles, CD „Dainelės vaikams Zenės Sadauskaitės tekstais“ ir pažadėjo pastatyti miuziklą „Sidabrinės vėjo žirklės“ (žodžiai Zenės Sadauskaitės, muzika Juliaus Siurbio).

Pasimėgavę vaišėmis, mokiniai apžiūrėjo Centre eksponuojamą parodą „Pro tėviškės langą“, skirtą Tautodailės metams, stebėjosi smulkiais, ypatingo kruopštumo ir atidumo reikalaujančiais Vladislavos Gataveckienės ir Rasos Rainienės popieriaus karpiniais.

 

Dėkojame poetei Zenei Sadauskaitei, prisidėjusiai prie visuomeninės akcijos.

 

Additional information