IMG 20190711 115438Ketvirtus metus iš eilės Kauno pedagogų kvalifikacijos centras – iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyvis. Šį projektą organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Liepos 11 d. Kauno miesto savivaldybės programoje „Iniciatyvos Kaunui“ dalyvaujantys VšĮ „Juventa“ stovyklos „Vasara – jėga“ mokiniai sugužėjo į susitikimą su Lietuvos tarptautinės policijos asociacijos Kauno rajono nariu Gintaru Karlausku – 26 metus dirbusiu Kauno rajono policijos komisariate, didžiąją dalį tarnybos apylinkės inspektoriumi bei 4 metus nepilnamečių inspektoriumi. Pareigūnas vykdė įvairias prevencines programas mokyklose ir vaikų darželiuose, skaitė paskaitas nusikalstamumo prevencine tema bei eismo saugumo temomis. Dalyvavo pravedant moksleivių teisinių žinių konkursus „Temidė“ ir „Šviesoforas“.

Mokiniai peržiūrėjo animacinius filmukus, kuriuose Lietuvos teisėsaugininkų simbolis, vaikų bičiulis Amsis, dalija patarimus vaikams kaip saugiai elgtis gatvėje, parduotuvėje, ką daryti pastebėjus vagystę, kaip kalbėti su telefoniniais sukčiais, pasikartojo priešgaisrinės apsaugos taisykles. „Neskriausk silpnesnių – elkis taip, kaip norėtum kad elgtųsi su tavimi“ – ragino filmukų herojus. Pateikiant vaikams klausimus, apibendrinant matytas situacijas, G. Karlauskas pasidžiaugė, kad mokiniai labai gerai įsisavinę visas saugumo taisykles, patarimus.

Gintaras Karlauskas dar besimokydamas mokykloje kūrė eilėraščius. Jau bemaž penkmetį jis yra glaudžiai susidraugavęs su plunksna. Antroje susitikimo dalyje pareigūnas skaitė eiliuotas mįsles iš knygelės „Atspėk, kas esu“ ir dar spaustuvės kvapą skleidžiančios knygelės „Atspėk vardą“. Tik pradėjus skaityti, iškart kildavo „miškas“ rankų su įvairiausiais atsakymais...

Renginio dalyviai, pilni gerų emocijų, įspūdžių, dar nesiskirstė – apžiūrėjo Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos 2019 m. tęstinio meninio projekto DOVANA MOKYKLAI parodą ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų, vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbų parodos „Mamai gėlę dovanosiu“ eksponatus. „Juk džiaugsmas dvigubai didesnis, kai juo dalijasi visi...“

Nuoširdžiai dėkojame Gintarui Karlauskui, prisidėjusiam prie visuomeninės akcijos.

 

Additional information