DSC 05962018 metų lapkričio mėn. 23 dieną Kauno pedagogų kvalifikacijos centro (Centras) bibliotekoje vyko Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės, poetės Vidos Gustaitytės-Bubnienės eilėraščių knygelės vaikams ,,Dūksta vasaros lietutis“ bei bendros V. Bubnienės ir dailininko karikatūristo Algirdo Radvilavičiaus humoro ir satyros knygos ,,Erškėtrožių vanta“sutiktuvės. Popietės dalyvius šiltai pasitiko gydytoja, LNRS pirmininkė, poetė Dalia Milukaitė-Buragienė ir Centro bibliotekos darbuotoja Irena Valentukonienė.

Renginio vedančioji rašytoja, poetė, LNRS garbės narė Irena Jacevičienė-Žukauskaitė pristatė knygelės ,,Dūksta vasaros lietutis“ autorę V. Gustaitytę-Bubnienę bei knygelės redaktorę LNRS narę, poetę, mokytoją Laimutę Juškevičiūtę-Jonaitienę.

Knygelėje 67 eilėraščiai apie vasarą. Ekrane prabėgo eilės su vaizdingomis, nuotaikingomis, harmoningai susišaukiančiomis su tekstu iliustracijomis, kurių autorė – tautodailininkė Laimutė Barauskaitė-Nenortienė. „Dūksta vasaros lietutis“ – pažintinio, auklėjamojo pobūdžio, padedanti pamatyti, pajusti gamtos grožį, gėrį knygutė. Eilėraščiai vaikams pasižymi glaustumu, trumpumu, informatyvumu bei padedantys pažinti gamtą, o tuo pačiu lavina mažo vaiko fantaziją.

Toks poetės rašymo stilius išlaikomas ir humoro bei satyros knygoje ,,Erškėtrožių vanta“, kurią pristatė renginio vedančioji, šios knygos redaktorė Irena Jacevičienė-Žukauskaitė. Tai trečioji dviejų kūrėjų V. Gustaitytės-Bubnienės ir A.Radvilavičiaus knyga, išleista, minint pirmąsias dailininko karikatūristo, satyriko A. Radvilavičiaus netekties metines. Poetė šią knygą kūrė jau be bendraminčio... V. Bubnienė pasidžiaugė, kad jo kūrybinį palikimą jai patikėjo velionio dukra Jolanta Tribandienė.

Poetė priklauso Kauno Šilainių bendruomenės centro poečių klubui „Auksinė rožė“, kurį įkūrė karikatūrų meistras A. Radvilavičius. Kūrėja pasakojo, kad pažintis su dailininku karikatūristu, satyriku ją paskatino imtis naujo poezijos žanro – epigramų kūrybos. Pasak redaktorės I. Jacevičienės-Žukauskaitės, knygai ,,Erškėtrožių vanta“ karikatūras Vida atrinko iš gausaus kūrybinio dailininko palikimo, sukūrė taiklias, informatyvias, iliustracijas papildančias epigramas, kurios suteikia netikėtą matmenį, praplečia karikatūros prasmę.

Prieš mus, ekrane, prabėgo šmaikštūs, šypsnį sukeliantys, atsakymai žodžiu ir piešiniu į įvairius šių dienų klausimus: kokį kryželį nešasi vaikas į darželį, palyginus su močiutės, einančios į bažnyčią, kryželiu; kokie vėjai Seime pučia; koks tas šeimyninis gyvenimas; apie anstolius, išmušinėjančius skolas; kaip TV ekranas atgaivina medaus mėnesio prisiminimą; apie ,,Viagros“ tabletytę ir eilė kitų, palydimų knygos redaktorės raiškiu epigramų skaitymu.

Štai ir knygos ,,Erškėtrožių vanta“viršelyje pavaizduotas epizodas – nuogaliai plakasi erškėtrožių vanta! Poetė šį epizodą paaiškina labai taiklia epigrama: ,,Tik saviplaka/ padės, /jei vanosies/ iš širdies!“.

Knyga labai nuotaikinga, įdomūs personažai – apvalių figūrų žmogeliukai su agurkėlio formos nosimis, piešiniuose dominuoja maišai, kuriuos kažkas tempia, kaulai, sulopytos kelnės, valdžios tribūnos. Dialogai paprasti, atspindintys šių dienų gyvenimo aktualijas, neįžeidžiantys, o sukeliantys juoką pro ašaras. Epigramos – tarsi suglaustas gyvenimas, o vieną sakinį išplėtus galima sukurti didesnio formato kūrinį. Poetės gebėjimas vienu sakiniu išsakyti daug – unikalus. Vida B. ir popietės dalyviai džiaugėsi draugišku šaržu, kurį padovanojo gerb. A. Radvilavičiaus kūrybos bendražygis, dailininkas, karikatūristas, grafikas Vladimiras Beresniovas.

Klausytojai dėkojo knygų autorei Vidai Gustaitytei-Bubnienei tikėdamiesi, kad dar ne kartą pradžiugins ne tik savos kūrybos eilėraščiais mažiesiems skaitytojams, bet ir humoro-satyros knygomis, kurių kūrybos aruodai dar neišsemti.

                                                                              Asociacijos ,,Kauno senjorai“ narė Birutė Zeigienė

 

Additional information