IMG 20180612 164338Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyriaus pradinukai su mokytojomis Jurgita Andriuškevičiene ir Irena Akulavičiene prasmingai bei turiningai praleido antrąją vaikų vasaros stovyklos „Sveikatos link“ dieną. Šios dienos tikslai ir uždaviniai įgyvendinti „su kaupu“, dalyvaujant Kauno pedagogų kvalifikacijos centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklose.

Dalyviai dėmesingai apžiūrinėjo Kauno Juozo Grušo meno g-jos II-ųjų meninio ugdymo klasių tęstinio projekto „Dovana mokyklai“ kūrybinių darbų parodą „Tautos istorijos taurė ant dabarties stalo“. Akį traukė Kauno T. Masiulio jaunimo mokyklos jaunųjų dizainerių studijos „Madų šou“ mokinių kūrybinių darbų parodos „Mes18“ eksponatai. Ypatingai sudomino Kauno T. Masiulio jaunimo m-klos 10 kl. mokinio Lauryno Kakombos autorinė piešinių, tapybos paroda „ANI 2018“.

Mokiniai mokėsi atpažinti įvairias technikas bei vertinti meno kūrinius, ieškojo naujų idėjų. Jų saviraiškai ir kūrybiškumui atsiskleisti padėjo tautodailininkė I. K. Aglinskaitė kūrybinėse dirbtuvėse „Prikelti antram gyvenimui“. Ir prikėlė antram gyvenimui kartonines dėžes, kurios darbščių rankelių dėka pavirto linksmomis, miegančiomis, užburtomis ar net vaivorykštinėmis saulytėmis. Ir kiekviena jų gavo savitą vardą. Išradingiausieji net ir legendų ar linksmų istorijų apie savo saulytes sukūrė. O kiek džiugesio ir teigiamų emocijų dovanojo valandėlė su poete Zita Gaižauskaite. Viltė išmoko ir padeklamavo eilėraštuką „Varlių bėdos“. Vaikų akys spindėjo klausantis poetės eilėraščių ir pasakojimų apie savo vaikystę bei nueitą kūrybos kelią. Drauge su poete kūrė linksmą improvizaciją, kurioje kvaksėjo varlytės, murkė katinėlis, klykė pempė, išdidžiai žingsniavo gandras, briedis su nulaužtu rageliu, pukšėjo ežiukas, straksėjo zuikutis, griežė žiogelis.

Atsidėkodami mokiniai padainavo dainelę apie žiogą, o mokytojos tautodailininkei ir poetei įteikė po krepšelį kaimiškų lauktuvių bei darželio gėlių. Linksmai savo džiaugsmais ir dienos išgyvenimais dalijosi prie gausaus vaišių stalo, vis dar užduodami įvairiausių klausimų.

Visų dalyvių vardu už suorganizuotas prasmingas edukacines veiklas dėkojame Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkei Zitai Verbickienei. Už svetingą priėmimą, malonų bendravimą ir nuoširdų rūpestį kiekvienu dalyviu ačiū tariame KPKC bibliotekos-informacinio centro bibliotekininkei Irenai Valentukonienei. Džiaugiamės galimybe dalyvauti šioje iniciatyvoje. Mums tikrai pavyko plačiai atverti duris vasarai.

                                        Stovyklos dalyvių vardu

mokytoja Jurgita Andriuškevičienė

 

               

Additional information