4

Balandžio 25-27 d. vyko Erasmus+ KA2 projekto „Perspektyvios lyderystės sklaida pedagogų kompetencijų tobulinimui“ (SHARETRAIN) 2-asis Tarptautinis susitikimas Kaune, kurio organizatorius – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. 

Balandžio 25 d. rytas pradėtas susitikimu Kauno pedagogų kvalifikacijos centre. Direktorė Rasa Bortkevičienė pasveikino projekto partnerius, papasidžiaugė jų viešnage Kaune, tarptautiniu bendradarbiavimu ir jo teikiama nauda mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kokybei. Projekto partneriai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos Kauno pedagogų kvalifikacijos centre susitiko su Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus pavaduotoja dr. Ona Visockiene, klausė pranešimo „Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bendradarbiavimas siekiant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo kokybės“, susitiko su Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kauno skyriaus prezidentu Eriku Griškevičiumi.

Projekto koordinatoriai iš Ispanijos pristatė kiekvienos institucijos prisiimtas pareigas projekte, aptarė pagrindinius administracinius, biudžeto ir valdymo klausimus. Susitikimo metu buvo aptartas projekto veiklų planas, tvarkaraštis, darbų sąrašas, apimantis konkrečius uždavinius ir produktus kiekvienam semestrui, susitarta dėl tolesnio sklaidos plano. Nutarta papildyti blog‘ą, rengti medžiagą elektroniniam žurnalui.

Svečiai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos lankėsi Kauno „Saulės“ gimnazijoje, kurioje jiems buvo pristatytos 3D klasės, jų svarba mokinių motyvacijai, įtraukiam ugdymui, mokinių aukštesniems pasiekimams. Svečiai buvo sužavėti Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinių, mokytojų pasiekimais, jų lyderyste ne tik Kauno mieste, bet ir visoje Lietuvoje.

Balandžio 26 d. projekto partneriai lankėsi Kauno K. Griniaus progimnazijoje. Svečiams buvo pristatyta progimnazijos patirtis, demokratiško ugdymo diegimas, tarptautinis bendradarbiavimas, itin aktyvi mokinių tarybos veikla. Delegacijai buvo labai įdomu išgirsti Prezidento Kazio Griniaus biografijos detales, kurio garbei pavadinta progimnazija, reikšmingus faktus apie Lietuvos istoriją. Lankantis KTU inžinerijos licėjuje svečius sužavėjo inžinerinio ugdymo diegimas, aktyvūs mokytojai, įvairių neformaliojo ugdymo veiklų gausa, mokyklos išskirtinumas ir nuostabūs mokinių sukurti darbai.
Paskutinę susitikimo dieną projekto partneriai lankėsi Kauno Panemunės pradinėje mokykloje. Svečius itin sužavėjo mokyklos modernios ugdymo erdvės, šiuolaikiškas požiūris į ugdymo procesą, mokinių savarankiškumas, ugdymo priemonių, galimybių gausa, aktyvus bendradarbiavimas su tėvais. Delegacijos nariai iš Prancūzijos, Ispanijos ir Lenkijos švietimo įstaigų nenorėjo išvykti iš mokyklos, mielai pasiliktų jų pavadintoje „ateities ir svajonių mokykloje“.
Nuoširdžiai dėkojame visoms mokykloms, kurios priėmė svečius iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos. 

Additional information