2016 m. birželio 2 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko metodinė valanda mokyklų gerovės komisijos pirmininkams, nariams, socialiniams pedagogams, klasių auklėtojams, įvairių dalykų mokytojams „Vasaros atostogos saugiai“. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus specialistė Irena Aušra Drulienė patarė susirinkusiesiems, kad prieš vasaros atostogas būtina mokinius įspėti apie aplinkoje, draugijoje tykančius pavojus, informavo kaip suteikti labai konkrečią informaciją, kur kreiptis dėl reikalingos pagalbos,  kaip  išvengti bėdų, rekomendavo informuoti tėvus apie taikytinus metodus, kaip atpažinti vaiką, naudojantį narkotines medžiagas, kokių prevencinių priemonių imtis,  kad vaikas įgytų bendrųjų vertybių pamatus, tobulintų įgūdžius, būtų skatinamas būti atsakingu, pilietišku.

      I. A. Drulienė atsakė į metodinės valandos dalyvių klausimus, kad būtų užtikrinamas mokinių saugumas, skatino kreiptis į tėvelius, prašyti, kad būtų budrūs, daugiau bendrautų su savo vaikais, nes jų atžalų kasdien tyko įvairūs pavojai, kurie gali būti lemtingi ateityje.

      Metodinėje valandoje taip pat dalyvavo Almantas Gončaras, Panemunės pradinės mokyklos tėvų komiteto pirmininkas, kuriam rūpi ne tik savo, bet ir visos Lietuvos vaikų gerovė, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas Nerijus Urbonas. Jis pasidalijo Anykščių rajono Viešosios policijos patirtimi dėl saugaus vaikų gyvenimo, paragino būti neabejingais, šviesti mokinius, kad jie įgytų kuo daugiau žinių, gebėtų apsisaugoti nuo tykančių pavojų, apsaugotų šalia esančiuosius.

Additional information