2017 m. rugsėjo 7 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko Kauno Veršvų gimnazijos baigiamosios klasės mokinės Gabijos Riaubaitės autorinės parodos „Mikropasaulis“ atidarymo renginys.

Paroda, kaip ir jos autorė, yra ypatinga. Kūrybiniai merginos darbai žavi savo tematikos ir atlikimo originalumu. Atsitiktinumo ar specialaus užmanymo dėka nė vienas darbas neturi pavadinimo. Eksponuojamose fotografijose turbūt lengviausiai atpažįstami egzotiniai drugeliai: galime gėrėtis jų sparnelių raštais ir grožiu. Dėl kitų vaizduojamų objektų reikia pasukti galvą. Juolab kad ir autorė pristatydama savo parodą intriguoja: „Ar matote kosmosą? Ar matote planetas?“. (Iš tikrųjų, daugelyje fotografijų – į dangaus kūnus panašūs objektai.) „Tai itin mažytės, bet gyvybe trykštančios „planetos“, – rašo Gabija. – Joms išvysti reikalingas ne teleskopas, bet mikroskopas. Tai „mikrokosmosas“, egzistuojantis gamtoje.“ Nors autorė užsimena apie fotografijų objektus, vis dėl to atsirinkti, kas yra kas, nėra paprasta, nes vaizduotė piešia visai kitus dalykus.

Gerai, kad parodos atidarymo renginyje Gabija mielai paaiškino, kas iš tikrųjų buvo fotografuota. Pasirodo, tai medžio lapelis, paprasčiausias vandens lašas ar aptirpęs ledo gabalėlis, gėlės žiedlapis su žiedadulkėmis, nufotografuoti per mikroskopą. Kiti „fotomodeliai“ – gyvalazdės, kurias mergina augina namie.

Gabija į mokyklą nevaikšto. Nors nuolat susiduria su sunkumais, išmoko džiaugtis gyvenimu ir nenukabinti nosies. Labai džiaugiasi puikiais Kauno Veršvų gimnazijos mokytojais, kurie ją moko namuose. O mokosi ji puikiai. Visada svajojusi tapti entomologe, dabar labiau linksta į fizikos mokslą. Fotografijos mokytojos Vidos Gužienės paskatinta mergina pradėjo fotografuoti. Gabijai tai padaryti nėra paprasta, tad džiaugiasi savo tėvelio kantrybe ir nuolatine pagalba.

Ši paroda merginai buvo staigmena, nes fotografijas ji turi tik kompiuteryje. Jos darbus parodai parengė mokytoja V.Gužienė.

Su pirmąja paroda miesto bendruomenei merginą pasveikino Veršvų gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis, jo pavaduotoja ugdymui Zita Nėnienė, mokytojos Vida Gužienė ir Birutė Dručkutė, klasės draugai, tėveliai. Pedagogų kvalifikacijos centro direktoriaus pavaduotoja Inga Gogelienė parodos autorei ir jos mokytojai įteikė Centro direktorės padėkos raštus.

Gabijos mama pasidžiaugė gražia paroda, dėkojo jos organizatoriams. Gimnazijos administracijai, mokytojams dėkojo už šilumą ir nuolatinį rūpinimąsi jos dukros ugdymu.

Paroda Kauno pedagogų kvalifikacijos centre bus eksponuojama iki rugsėjo 30 dienos. Kviečiame apsilankyti darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos.