Birželio 15 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekoje vėl klegėjo vaikų balsai – susirinkome į trečią iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ renginį. Atėjusiuosius pasitiko pedagogė, poetė, 55 knygelių, virš 500 dainų ir dainelių vaikams autorė, Anzelmo Matučio premijos laureatė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Zenė Sadauskaitė. Vaikams labai patiko poetės pasakojimas kaip gimsta eilėraštis, kad nesunku kurti, tik reikia „objekto“ ir fantazuoti, fantazuoti... Su didžiausiu susidomėjimu jie klausėsi apie autorės pasiektus  literatūrinius ir leidybinius rekordus: knygą „Tūkstančio šviesoforų šalyje“, kurią iliustravo net 181 iliustratorius; ilgiausią Lietuvoje rankraštį (114 m); poezijos knygoje „Tik žiedynais bitės skrydis" autorė publikavo daugiausiai ( net 101) eiliuotų posmų – trioletų. „O ši knyga gimė, kai susižavėjau aukso ir sidabro spalvų kartoniniu popieriumi, ant kurio pakuojama lašiša, todėl, gavusi šio spindinčio kartono, mintį sukurti eilėraščių knygą tuoj pat įgyvendinau – gavosi storiausia rankraštinė knyga (1 m 3 cm)“ – pasakojo Z. Sadauskaitė, čia pat išskleisdama blizgantį „dainų sijoną“, į kurį surašyta virš 500 dainelių.

Poetė drauge su vaikais dainavo daineles, skaitė eilėraščius, klausė vandeninio strazdo čiulbėjimo, atsakinėjo į užduotus klausimus: kas yra rekordas? Nuo kada pradėjote rašyti? Kaip padaro knygos viršelį? Per kiek laiko paruošia knygelę?

Literatūrinė valandėlė pralėkė nepastebimai. Išsiskirstėme pasimėgavę saldumynais, dėkodami poetei už padovanotas knygeles, už nuoširdų bendravimą  ir tikėdamiesi, kad dar susitiksime, kad Zenė Sadauskaitė parašys ne vieną knygelę ir dainą, o gal pasieks ir kokį naują rekordą.