2017 metais birželio 12 dieną Vytauto Šiaudyčio knyga „Gyventa žmonėms“ Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekoje pristatyta Kauno miesto bendruomenei. Renginyje dalyvavo nemažai solidžių ir įžymių žmonių.

Knyga – apie gydytoją Vidą Randakevičiūtę-Šiaudytienę, kuri jau keturiasdešimt vienerius metus dirba gydytoja neuropatologe, tame tarpe Kauno klinikose 37 metus. Daug metų ji vedė užsiėmimus medicinos studentams. 2017 metais yra Jos kuklus jubiliejus.

Knygoje nušviestas gydytojos darbas, gyvenimas, taip pat išspausdinti įžymių medikų atsiliepimai apie Ją kaip specialistę, motiną, išauginusią dvi dukras (Kristiną – medikę, jau septyniolikti metai dirbančią Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir Gražiną – dirbančią Viešųjų pirkimų skyriaus vadove Kaune).

Popietėje dalyvavo būrys V. Randakevičiūtės-Šiaudytienės bičiulių – Europos Komisaro, atsakingo už mokslą ir inovacijas, Carlos Moedas patarėjas, Kauno miesto mero patarėjas, medicinos mokslų habilituotas daktaras, profesorius Dainius Pavalkis, kuris susirinkusiuosius sužavėjo nuostabiai paskambindamas pianinu K. M. Čiurlionio kūrinius. Profesorė Jūratė Jankauskienė perskaitė savo kūrybos eilėraštį ir atliko sudėtingą klasikinį muzikos kūrinį. Dalyvavo rašytojo Vytauto Šiaudyčio bičiuliai poetai: chirurgas Juozapas Mickevičius, pedagogė, poetė Zenė Sadauskaitė, bardė Birutė Gaučienė, kuri atliko dainas Vytauto Šiaudyčio ir savo sukurtais tekstais. Taip pat dalyvavo keliautojas, Taikos žygio dviračiais aplink pasaulį dalyvis, ansamblio „Krivūlė“ bardas, filmų kūrėjas daktaras docentas Edvardas Žižys, profesorius Ričardas Uloza ir kiti. Dalyvių tarpe buvo Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ pirmininkas daktaras Vilimantas Zablockis, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Jis įteikė knygos autoriui medalį už knygų apie žymius sportininkus išleidimą. Renginį vedė knygos autorius, Lietuvos menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ prezidentas dr. Vytautas Šiaudytis.

Sutiktuvių dalyviai išsiskirstė su gera nuotaika, pakylėti ir linkėdami rašytojui Vytautui Šiaudyčiui ir toliau rašyti tokias nuostabias ir šiltas knygas.
 

Additional information