Alyvų žiedais pasipuošusią gegužės popietę Kauno pedagogų kvalifikacijos centro (Centras) bibliotekoje vyko dviejų Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) narių – Vidos Gustaitytės-Bubnienės ir dailininko karikatūristo, satyriko Algirdo Radvilavičiaus bendrai išleistos humoro ir satyros knygos „GYVENIMAS GERĖJA“ sutiktuvės.

Renginį vedė LNRS narė, šios knygos redaktorė Irena Jacevičienė-Žukauskaitė. Savo kalboje LNRS pirmininkas Vladas Buragas daug šiltų žodžių skyrė autoriams, pasidžiaugė, jų kūryba, trumpais, bet prasmingais tekstais, šmaikščiais piešiniais, pažymėjo, kad knyga unikali tuo, kad pirmą kartą išleista karikatūros ir eiliuoti tekstai. Abu knygos kūrėjus sveikino draugai, bendraminčiai, svečiai. LNRS narys kunigas Juozas Čičirka kalbėjo irgi su gera „satyros doze“, juokavo, jog, nors ir persirgęs kempinlige, ir viską greitai pamiršta, bet tai kas išliko atmintyje perskaičius knygą „Gyvenimas gerėja“ – mielai ir su humoru pakomentavo. Taip pat klausytojams paskleidė pluoštą savo linksmų posmų. Išsamiai apie knygą kalbėjo Vidos Bubnienės kūrybos bendražygė Laimutė Jonaitienė ir kiti.

Vida Gustaitytė-Bubnienė, dirbanti Kauno Šančių lopšelyje-darželyje, yra išleidusi keturis eilėraščių rinkinius: „Paklydimas – mano džiaugsmas“ (2002), „Šešėlis irgi turi širdį“ (2008), „Gintarai debesų namams“ (2008), „Širdis ant gubos“ (2015) . Taip pat keturias knygeles vaikams: „Vedė žąsinas žąsaitę“ (2012), „Sodo sargas“ (2012), „Angelo žvaigždė“ (2013), „Ankštis supo 10 pupų“ (2015).

LNRS didžiuojasi savo gretose turėdama gerą draugą, patarėją, visada pasiruošusį nuoširdžiai padėti pradedančiajam, jį padrąsinti sakyti tiesą, nesilankstyti blogiui – toks yra visų mūsų gerbiamas Lietuvos dailininkų sąjungos Karikatūristų sekcijos, Lietuvos karikatūristų asociacijos „HUMOR SAPENS“ narys Algirdas Radvilavičius, daugiau nei 50 metų piešiantis karikatūras. Jis kelis dešimtmečius darbavosi satyros ir humoro žurnale „Šluota“, „Kauno tiesoje“ (dabartinėje „Kauno dienoje“). Dalyvavo tarptautinėse karikatūros parodose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Turkijoje, JAV, Izraelyje, Italijoje, Jugoslavijoje, Čekijoje, Bulgatrijoje, Vokietijoje ir kitur.

Algirdas Radvilavičius yra išleidęs dvi satyros ir humoro knygas – „Ironiškos šypsenos“ (2004), „Būna ir taip“ (2007). Jo pieštos karikatūros jau ir be žodžių kalba, o su autoriaus žodžiais jos įgauna dar gilesnę prasmę.

Prieš pora metų A. Radvilavičius įkūrė Kauno Šilainių bendruomenės centro poečių klubą „Auksinė rožė“, dabar jungiantį jau aštuonias kūrėjas.

Popietėje Algirdas Radvilavičius kalbėjo, kad satyros ir humoro temų karikatūroms atranda kasdienybėje, kyla visai netikėtai – ateina jos kartais belaukiant autobuso, būnant tarp draugų, bendraminčių, o kartais perskaičius knygą ar nuėjus į renginį.Skaitydami knygą „Gyvenimas gerėja“ susipažinsime su Jurgiu, kuris neturi galvos, bet turi kepurę. Sužinosime kaip atrodo dešra be nitratų... Kaip išmokti tylėti visomis pasaulio kalbomis..., sužinosime, kad iš dešimties žmonių šeši gyvena depresijoje, o visi kiti Londone, sužinosime kaip žmogus atrodo apiplėštas vagies ir kaip apvogtas valdžios. Gerb. satyrikas patarė paskaityti šią knygą, nes kitaip nesužinosime kada gyvensime geriau, kad visokių naujovių laukti tik besišypsant.

Abiejų autorių kūrinių aktualumas, kandumas, satyra ir humoras atspindi politinio ir socialinio gyvenimo, teisėsaugos ir teisėtvarkos, sveikatos ir socialinės atskirties, korupcijos, godumo ir kitas temas. Knygoje „Gyvenimas gerėja“ piešinį ir tekstą jungia sąmojingumas, taiklumas, šmaikštumas, linksmumas, netikėtas efektas. Autoriai kupini naujų kūrybinių sumanymų, todėl belieka palinkėti sėkmės juos įgyvendinant. Tokiais žodžiais apie kūrybinį duetą kalbėjo knygos redaktorė, poetė, klubo „Auksinė rožė“ narė Irena Jacevičienė-Žukauskaitė.

LNRS ir klubo „Auksinė rožė“ narė Aldona Mankutė Kursevičienė


Additional information