2015 m. kovo 16 dieną Kauno Jono ir Petro Vileišių daugiafunkcio centro mokytojos Aušra Ražauskienė ir Edita Rabizaitė suorganizavo pirmąją nuotolinę atvirą pamoką Lietuvai. Kartu su pamoką vedusiomis mokytojomis nuotoliniu būdu pamokoje dalyvavo Kauno miesto muziejaus Edukacinių programų ir renginių skyriaus vedėja Skaidra Grabauskienė, kuri mokiniams pasakojo apie Kauno knygnešius.


Mokytojai iš visos Lietuvos galėjo stebėti pamoką internetu. Tiems, kuriems nepavyko stebėti transliacijos tiesiogiai, galėjo peržiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą. Pamoką įvertino balais, parašė komentarus ir pastebėjimus 520 pedagogų iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Abi mokytojos, vedusios nuotolinę atvirą pamoką, yra Microsoft inovacijų mokytojos ekspertės, kurios nuolat pateikia IT pritaikymo scenarijus mokykloms, panaudodamos mokytojui prieinamus, mokyklai nemokamus IT įrankius.

Pamokos tema – ,,Aš – XXI amžiaus knygnešys“. Pamokos tikslas – paskatinti mokinius skaityti knygas, dalintis ne tik knygomis, bet ir mokinių rašytomis knygų recenzijomis. Juk gavę išsaugotą kalbą ir knygnešystės tradicijas iš savo protėvių turime ją saugoti. 7 b klasės mokiniai sukūrė perskaitytų knygų pristatymų knygą, o įvertinimus vaikams rašė klasės draugai, kitų klasių mokiniai, tėvai, giminaičiai. Tokią perskaitytų knygų knygą, o tiksliau nuorodą į šią knygą mokiniai išsiuntinėjo lietuviams, gyvenantiems užsienyje. Mokiniai, skaitydami priesaikos žodžius, prisiekė būti knygnešiais, saugoti gimtąją kalba, skaityti knygas ir raginti kitus knygas skaityti.

   Edita Rabizaitė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos -      

   daugiafunkcinio centro anglų kalbos mokytoja metodininkė

Additional information