Integruotas dalykų mokymas apjungia dviejų patyrusių mokytojų kompetencijas, ir neabejotinai gerina r pamokos kokybę. Tačiau numatyti pamokų tvarkaraštyje tokias pamokas gana sudėtinga, nes ne visada integruojamo dalyko mokytojas suplanuotu metu yra laisvas ir gali dalyvauti pamokoje. Pasikonsultavus su kolega ir vedant pamoką susiduriama su nepatogia situacija, nes nežinodami kolegos dalyko vingrybių, pamoką galime pravesti nekokybiškai ir rizikuojame iš mokinių sulaukti tokių klausimų, į kuriuos atsakyti be kolegos negalėsime.

         Paklausite, kaip spręsti šią problemą? Sprendimas yra. Tai bendradarbiaujančių mokyklų - muziejų tinklas. Juk į pamoką galima pasikviesti kitos mokyklos mokytoją, muziejaus darbuotoją kuris ir taps pamokos ekspertu. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad šiuo atveju mokytojas, kuris pasiryš būti ekspertu pamokoje, turės į ją atvykti, tada spėti grįžti į savo pamokas. Vėl susiduriame su išlaidomis, ilgesnėmis darbo valandomis, bet ir šią problemą lengva išspręsti.
           Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje -daugiafunkciniame centre ši problema sprendžiama naudojant IT įrankius. Naudojame programą bei debesų kompiuterijos paslaugą Lync nuotolinėms vaizdo konferencijoms ir Microsoft RoundTable tipo vaizdo konferencijos įrenginį, kurio kamera fiksuoja vaizdą ir garsą 360 laipsnių kampu. Ši kamera reaguoja į tuo metu kalbantį vaizdo konferencijos dalyvį ir jo vaizdas yra perduodamas stambiu planu. Naudojant abu šiuos įrankius, pamoką veda du mokytojai: vienas realus klasėje, kurio dalyko pamoka ir vyksta, o kitas – virtualus, tai yra nuotoliniu būdu pamokoje dalyvaujantis ekspertas, kurį mokiniai mato išmaniojoje klasės lentoje ar ekrane. Atliktas užduotis mokiniai pateikia socialiniame tinkle Yammer. Tokios pamokos mokykloje vedamos nuo 2014 m. rugsėjo mėn. , todėl šiandien galima mokyti kitus ir dalintis patirtimi.

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje-daugiafunkciniame centre vyko nemokami mokymai mokyklų komandoms. Komandas mokė patirtį sukaupę mokytojai ir muziejų darbuotojai. Mokytojai kartų su Microsoft komandos nariais I. Stankevičiene ir Š. Končiumi išmoko organizuoti nuotolines konferencijas, kurti socialinius tinklus. Mokymuose dalyvavo ir mokyklas bendradarbiauti kvietė Kauno miesto muziejų edukacinio skyriaus vedėja Skaidra Grabauskienė, Mikalojaus KonstantinoČiurlionio muziejaus edukatorės Laura Kačinskienė ir Simona Rybakovaitė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikas Justas Motijauskas, Olimpinio ugdymo ekspertė Filomena Beleškevičienė.

         Mokyklų ir muziejų bendradarbiavimas padės kurti šiuolaikines pamokas, kurių medžiaga bus originali, mokinį įtraukianti, o svarbiausia – nauja.

                                                    

Edita Rabizaitė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro anglų kalbos mokytoja metodininkė

Additional information