2018 m. vasario 19 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko labai lauktas ir malonus susitikimas su be galo nuoširdžia, atvira ir šilta rašytoja, žurnaliste Lina Ever Neverbickiene ir jos naujausios ketvirtosios knygos – romano „Neišryškinta juostelė“ pirmasis pristatymas Lietuvoje.

Lina Ever – žurnalistė, tinklaraštininkė, rašytoja ir gidė po Berlyną. Ragavo verslininkės, vadovės, valdininkės duonos, bet geriausiai jaučiasi rašydama. Išleido tris romanus: „Objektyve meilė“ (2014), „Ruduo Berlyne“ (2015), „Berlyno romanas“ (2016). „Neišryškinta juostelė“ – ketvirtoji jos knyga.

 Rašytoja papasakojo apie save, apie savo šeimą, kaip gimė ketvirtasis romanas. Lina Ever prisipažino, kad fotografija ją lydėjo nuo pat vaikystės, jos tėtis buvo vaikų numylėtas gydytojas ir fotografas, Fotomeno sąjungos narys, ištekėjo ji taip pat už fotografo. Jai tėtis įbruko fotoaparatą į rankas dar trečioje klasėje, o nuo penktos išmokė visų tamsaus kambario gudrybių, kurias ji atgaivino rašydama. Ir vis tik autorė teigia, kad šis romanas turi mažiausiai autobiografinių detalių iš visų kitų, visi personažai, siužeto vingiai, meilės istorijos yra išgalvotos. Ji teigia, kad jos gyvenimas toli gražu nėra toks spalvotas ir paslaptingas.

Autorė mielai atsakė į susirinkusių dalyvių klausimus. Dalyviai domėjosi kur vyko romano veiksmas, kam pirmiausiai patikima perskaityti naują knyga, kiek laiko užtruko parašyti romaną, kaip gimė knygos viršelis. 

Autorė pasakojo, kad į gimtinę grįžo tik savaitei, į savaitgalį vyksiančią Vilniaus knygų mugę 2018. Tad Kauno miesto pedagogai ir bendruomenė labai dėkingi apie knygą išgirdę pirmieji.

„Neišryškinta juostelė“ – tai romanas tiems, kam patinka įtraukiantis siužetas, šeimos paslaptys, bohemiško „anų laikų“ menininkų gyvenimo užkulisiai ir fotografų profesinės virtuvės atspindžiai. Gyvas ir dinamiškas romano pasakojimas suartina Vilnių ir Kretą, susieja senas šeimos nuotraukas su dabarties vaizdais, slaugymo ligoninėje valandas su gimstančiais jausmais naujam mylimajam ir priverčia susimąstyti apie galingą meilės jėgą. Pradėjus knygą skaityti laukia bemiegė naktis.

Pagrindinės herojės Dalios santuokinis gyvenimas byra į šipulius ir net atostogos Kretoje jo neišgelbsti. Negana to, ligoninėje atsiduria komos ištiktas tėvas, žinomas Lietuvos fotografas, su kuriuo ji nepalaikė ryšių nuo tada, kai jis paliko šeimą, ir ji tampa vienintelė atsakinga už jo slaugą. Jo fotolaboratorijoje radusi neišryškintą juostelę moteris supranta aptikusi nutylėtą tėčio gyvenimą. Kodėl jis paliko šeimą? Kodėl mama išsisukinėja nuo atsakymų? Kas ta ugniaplaukė nuotraukose? Kodėl jis niekada viešai nerodė savo geriausių darbų? Dalia visa galva panyra į tėčio istoriją, nes giliai širdyje jaučia, kad tik prisilietusi prie šaknų įstengs atrasti save ir savo kelią, galės ir vėl pamilti.

(Nuotraukos - Antanas Untydi, KPKC).


Additional information