Iniciatyva1KAS? Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno apygardos prokuratūra kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Padėkime mokiniams būti saugiems elektroninėje erdvėje“.

KODĖL? Tobulėjant informacinėms technologijoms, elektroninėje erdvėje įvykdomų nusikaltimų skaičius nuolat auga. Išpopuliarėjus socialiniams tinklapiams, neatsakingai naudojantis elektronine erdve piktų kėslų turintys asmenys turi galimybę gauti informacijos apie savo auką, ko negalėdavo padaryti anksčiau. Pastaruoju metu daugėja šantažų, nepadorių nuotraukų ar vaizdo įrašų publikavimų pasitelkiant elektroninę erdvę. Mokiniai įvairios asmeninės informacijos publikavimo elektroninėje erdvėje nelaiko blogu dalyku, tačiau kuo daugiau informacijos jie atskleidžia, tuo labiau tikėtina, kad ji bus panaudota prieš juos.

Šia iniciatyva siekiama apsaugoti mokinius nuo elektroninėje erdvėje, asmeninėje aplinkoje kylančių grėsmių, išmokyti juos atsakingai naudotis elektroninėmis priemonėmis. Itin aktualu, kad kuo daugiau mokinių pasiektų ši iniciatyva, kad mokiniai ir tarpusavyje pasidalintų įgytomis žiniomis, saugotų vieni kitus.

KAIP? Iniciatyvos priemonės:

Nemokamas seminaras mokytojams, klasių auklėtojams, socialiniams pedagogams, psichologams, tėvams 2018 m. sausio 10 d. 14.00 val. „Elektroninėje erdvėje kylančios grėsmės ir pavojai: kaip galime padėti mokiniams?“

Paskaitos mokiniams mokyklose („Saugi elgsena elektroninėje erdvėje, neatsakingo elgesio pasekmės“, „Patyčios, smurtas artimoje aplinkoje“). Paskaitos data, laikas ir vieta bus derinama su mokykla. Būtina išankstinė registracija el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Konkursas mokiniams Facebook‘e „Saugau save ir kitus“, kuriuo siekiama, kad mokiniai pasidalintų žiniomis, įgytomis paskaitų metu, su savo bendraamžiais. Žinių skleidimo akimirkas kviečiame fiksuoti nuotraukose ar trumpuose video filmuose ir siųsti el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. nurodant mokyklą ir klasę, kurią atstovaujate. Nuotraukos ar trumpi video filmai bus talpinami Facebook paskyroje „Saugau save ir kitus“.

Aktyviausia į iniciatyvą įsitraukusi klasė turės galimybę „pasimatuoti“ prokuroro profesiją. 

Additional information